Sto let Miroslava Zikmunda. Vzpomínky, rozhovory a fotografie na jednom místě

Zikmunda s Hanzelkou obdivuju kvůli jejich filmařské práci, říká Dan Přibáň

14. únor 2019
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Dan Přibáň. Neodbytná Indie, čtyři nejšílenější dny v Číně, slzy v cílové rovince

Cestovatel Dan Přibáň mluví o svém vztahu ke slavné cestovatelské dvojici.

Novinář, režisér a cestovatel Dan Přibáň se věnuje zejména cestovatelským výpravám. V říjnu 2012 projel Trabantem napříč Jižní Amerikou a v dubnu 2015 se vydal s Trabanty na expedici do Tichomoří.

Poslední cestu projel s Trabanty loni z jižní Indie přes Nepál, Himálaj, Pákistán, Čínu, Kyrgyzstán až do Uzbekistánu a odtud přes Rusko, Ukrajinu a Slovensko do Česka.

Cestovatelskou dvojici Zikumnd Hanzelka objevil pozdě, až v devadesátých letech. A poznával je hlavně kvůli jejich filmařské práci. "Postupně jsem je doobjevoval. Při svých cestách jsem čím dál víc obdivoval jejich práci, kterou třeba v Africe odvedli," uvedl Přibáň.

S Miroslavem Zikmundem se Dan Přibáň potkal několikrát. "Fascinovala mě jeho pamět, to je něco neskutečného," říká cestovatel.

Podle něj je základ pro cestování je stejný jako před lety, mění se jenom technologie. "Pocit, že všechno už to bylo, se opakuje pořád dokola," uvedl Přibáň.

Dodal, že Češi mají dobrodružné cestování v krvi. "Čechy potkáváte všude možně po světě," dodává Dan Přibáň.

autoři: Pavel Vacek , tof
Spustit audio

Související