Stavba plavební komory v Bělově u Otrokovic a rekreačního přístavu v Kroměříži „má zelenou“, ale s podmínkami
Stavba plavební komory v Bělově u Otrokovic a rekreačního přístavu v Kroměříži získala podle informací Českého rozhlasu souhlasné stanovisko Krajského úřadu ve Zlíně.
Jeden z nejdůležitějších projektů v oblasti cestovního ruchu ve Zlínském kraji, který má umožnit neomezenou plavbu po Baťově kanále a řece Moravě z Kroměříže až do Hodonína, spěje zdárně k realizaci.
Hejtmanství v souhlasném stanovisku kvůli vlivu stavby plavební komory v Bělově a přístavu v Kroměříži na životní prostředí dalo 35 podmínek, a to včetně vybudování přechodu pro ryby v Bělově.
Plavební komora u Bělova by měla být dlouhá přes 50 metrů a umožní plavbu malých lodí od Otrokovic do Kroměříže. V Kroměříži vznikne rekreační přístav a stálé přístaviště s kapacitou 83 lodí. Projekt by měl vyjít na přibližně 300 miliónů korun. Stavět by se mělo začít v říjnu 2024.
Podrobnosti zjišťovala redaktorka Českého rozhlasu Zlín Adéla Pospíšková.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
‚Kdo nic nedělá, ten také nedělá chyby.‘ Záchrana keporkaka v Německu znovu vyvolává pochybnosti
-
Trump chce dosáhnout dohody, ale chybí mu partneři. Proto se příměří prodlužuje, vysvětluje Schneider
-
Perfektní zákony předkládá jenom Bůh. Všechno, co tam má být, v návrhu je, podotýká ministr Klempíř
-
Patnáctiletý výzkum ve Španělsku: Homeopatika jsou jen placebo a někdy mohou ohrozit zdraví