Sobotní Noční linka: Jak se smířit s odchodem blízkého člověka?

Dnešek patří státnímu smutku a poslednímu rozloučení se zpěvákem Karlem Gottem. Pojďme si dnes v Noční lince povídat o tom, jak se smířit s ochodem blízkého člověka. Jakou cestu jste volili vy?

Smrt, ztráta blízké osoby je něco, co se týká každého z nás. Každý z nás nejednou v životě zažije smutek ze ztráty milované osoby. Je to jedna z nejtěžších situací, do které se lidé dostávají. Naše emocionální stabilita je narušena, každý byť sebemenší podnět vyvolá vzpomínku na velkou ztrátu blízkého a nutí osobu prožívat trápení jakoby znovu.
Každý člověk se ztrátou blízké osoby vyrovnává po svém. Někdo se uzavře sám do sebe a odmítá komunikovat s okolím, jiný se zahrne prací, aby co nejméně myslel na to, co se stalo, jiný vyhledává pomoc odborníka, psychologa, nebo ji hledá v prostředí rodiny a přátel, aby nebyl na smutek sám a nejhorší možností, kterou člověk může pro únik z takové situace zvolit, je útěk k alkoholu či drogám. Spousta lidí se nedokáže smířit s tím, že smrt si nevybírá a že stačí pár minut a může být vše jinak, než doposud. Podařilo se vám smířit se ztrátou blízkého člověka?