Skauti z Koryčan se zapojili do záchrany modrásků
15. duben 2024 10:21
Brigádu na záchranu modrásků hořcových uspořádali skauti z Koryčan na Kroměřížsku. Sešla se asi dvacítka dobrovolníků, kteří zbavili invazivních rostlin luční svah nedaleko Jestřabic.
Skauti z Koryčan na Kroměřížsku vyčistili louku u Jestřabic od invazivního zlatobýlu kanadského a náletových dřevin. Cílem je vytvořit vhodné prostředí pro původní druhy rostlin a živočichů, jako například pro kriticky ohroženého motýla modráska hořcového.
Péči o louku budou skauti ve spolupráci s dalšími dobrovolníky opakovat pravidelně dvakrát ročně.
Poslechněte si reportáž s účastníky této akce.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Ekonom: V systému českého školství chybí individualita. ‚Zařezáváme‘ studenty do stejné výšky
-
Cesta vzhůru. Plukovník se stane generálem a zamíří mezi hrstku Čechů sloužících na velitelstvích NATO
-
Spojení s Rumunskem jako ‚plán B‘, jak se dostat do EU? Extrémní řešení, ale ne nemožné, říká politolog
-
Husajna týrali, pak se sám stal iráckým ‚řezníkem‘. Naštval Američany a plánoval útok v Praze



