Rožnov pod Radhoštěm nové kulturní centrum mít bude – při schvalování stavby rozhodl jeden hlas

28. leden 2022 11:59

Zastupitelé Rožnova pod Radhoštěm dali zelenou stavbě kulturního centra. Projekt začala radnice připravovat před sedmi lety, zdražení stavebních prací a materiálů si vynutilo opětovné projednání.

Zastupitelé Rožnova 27. ledna 2022 schválili stavbu kulturního centra za necelých 330 milionů korun. Investici připravuje město už sedm let, náklady na stavbu za tu dobu ale výrazně vzrostly. Vysoutěžená cena je o 120 milionů vyšší než se původně předpokládalo, vedení města tak o realizaci znovu rozhodovalo. Rozhodnutí zastupitelů předcházela dlouhá diskuse. Zapojili se i místní lidé, mnozí po prostoru pro větší kulturní akce volají už přes 50 let, jiní takovou investici považují za zbytečnou a rizikovou.

Po čtyřhodinovém jednání byla realizace výstavby schválena. O výsledku rozhodl rozdíl jediného hlasu. První návštěvníci by nové kulturní centrum se sálem pro 340 lidí měli navštívit na konci roku 2023.

Zasedání sledovala i reportérka Českého rozhlasu Zlín Gabriela Hykl a zaznamenala opravdu široké spektrum názorů a argumentů.

Spustit audio

Související