Přímý přenos z Velehradu. Benefiční programy Dnů lidí dobré vůle přispějí poničené jižní Moravě

2. červenec 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Bazilika Nanebevzetí Panny Marie a svatého Cyrila a Metoděje patří k nejvýznamnějším poutním místům v Čechách

Přímý přenos 22. ročníku tradičního benefičního koncertu z Velehradu v rámci Dnů lidí dobré vůle budete moci slyšet díky přímému přenosu Českého rozhlasu Zlín. Naše vysílání z Velehradu začne v neděli 4. července 2021 ve 20 hodin.

Letošní cyrilometodějské slavnosti na Velehradě na Uherskohradišťsku proběhnou v tradičním termínu 4. - 5. července a přispějí letos poničené jižní Moravě. Konkrétně na obnovu kostela v Moravské Nové Vsi půjdou peníze z prodeje nového hudebního CD s lidovými písničkami.

VEČER LIDÍ DOBRÉ VŮLE

Přímý přenos slavnostního večera z Velehradu budete moci vidět a slyšet v neděli 4. července ve 20.00 na ČT 2 a Českém rozhlase Radiožurnálu. Koncert živě přenáší i Český rozhlas Zlín.

Vysíláme na frekvencích
UHERSKÉ HRADIŠTĚ 99,1 (JALUBÍ)
UHERSKÝ BROD 107,3 (ČERNÁ HORA)
VSETÍN 89,5 (BEČEVNÁ)
ZLÍN 97,5 (TLUSTÁ HORA)
nebo na internetu na zlin.rozhlas.cz.

Na podrobnosti letošních Dnů lidí dobré vůle, tedy na program i omezení, jsme se ptali nezávislého starosty Velehradu Aleše Mergentala a Josefa Kořenka, tajemníka Dnů lidí dobré vůle.

V programu Večera lidí dobré vůle účinkují:

Petra a Rafael Alvárezovi a jejich synové Francisco a Josue
Václav Hudeček, Marek Pavlica
David Deyl
Jiří Pavlica, Alice Holubová a Hradišťan
Antikvartet Dušana Vančury
Sbor dětí Střípky se svými rodiči, sbormistr Pavel Kocián
Dětský pěvecký sbor Českého rozhlasu, sbormistryně Věra Hrdinková
Jiří Pospíchal & Slovácký komorní orchestr a členové Filharmonie B. Martinů Zlín
Dirigent Stanislav Vavřínek

Večerem provází: Marcela Augustová a Jiří Václavek

autor: Český rozhlas Zlín
Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...