Příběh studentů na letní brigádě se špetkou love story i duchařiny – to je muzikál ZUŠ Malenovice (Ne)skutečný příběh

Ivan Dřínovský, ředitel ZUŠ Malenovice a Miroslav Hromádka, hudebník a pedagog – tito dva a další jejich kolegové stojí za unikátním projektem s názvem (Ne)skutečný příběh.

Žáci ZUŠ Malenovice nastudovali muzikál, který pro ně napsal pedagog této školy Miroslav Hromádka. Na představení s názvem (Ne)skutečný příběh se podílely všechny obory malenovické ZUŠky.

Příběh čtyř studentů na letní brigádě se špetkou love story i duchařiny nabídne nejen mladé zpěváky a herce, ale také 18 členů v orchestru nebo videoprojekci, kterou vytvořili žáci výtvarného oboru.

Jak těžké je zkoordinovat nácvik tak velkého projektu? Kam můžete na (Ne)skutečný příběh zajít? To se dozvíte v rozhovoru s Ivanem Dřínovským a Miroslavem Hromádkou.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.