Příběh Beatles je všem dobře známý, ale příběh jejich fotografa Deža Hoffmanna už zná málokdo

25. květen 2023

Hostem Jarky Barboříkové v pořadu Apetýt byl umělecký šéf Městského divadla Zlín Patrik Lančarič, který natočil celovečerní snímek Dežo Hoffmann - fotograf Beatles.

Slovák Dežo Hoffman nafotil víc záběrů Beatles než kdokoliv jiný a před jeho objektivem stáli i Frank Sinatra nebo Brigitte Bardot. O skoro hollywoodském životním příběhu tohoto Slováka natočil umělecký šéf Městského divadla Zlín Patrik Lančarič celovečerní snímek. Za film Dežo Hoffmann - fotograf Beatles teď sbírá pochvaly jak od filmových kritiků, tak od diváků.

Co všechno v archivech vypátral? Bylo něco, o čem zatím nikomu neřekl? I na to se ptá v rozhovoru moderátorka Jarka Barboříková.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.