Povodně 1997 ve Zlínském kraji – čtvrtstoletí od nejničivějších záplav 20. století na Moravě

Převoz pacientů na lodičkách i vrtulníky, pomoc hasičů a vojáků, to byla realita povodňových dnů 1997 v Uherskohradišťské nemocnici

Sestry z Uherskohradišťské nemocnice vedou už 30 let kroniku, kam zapisují důležité události. V ní jsou i podrobné záznamy o povodních v roce 1997.

Stěhování pacientů do jiných zařízení, převoz nemocných v sanitkách, na lodičkách i vrtulníkem za pomoci hasičů a vojáků. Před pětadvaceti lety začala kvůli povodním evakuace nemocnice v Uherském Hradišti. Voda zatopila první patra pavilonů, netekla pitná voda, na chodbách byl až metr vody.

Reportáž Českého rozhlasu Zlín přináší vzpomínky staniční sestry Ireny Kadlčíkové i současného ředitele Petra Sládka, který byl tehdy lékařem na oddělení ORL.

Podrobný popis událostí v roce 1997 i jejich náslecků najdete i v článku na webových stránkách Uherskohradišťské nemocnice.

Povodním z července 1997 je věnován celý seriál reportáží, který najdete na rozhl.as/povodne97Zl.

Spustit audio

Související

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.