Povodně 1997 ve Zlínském kraji – čtvrtstoletí od nejničivějších záplav 20. století na Moravě

Převoz pacientů na lodičkách i vrtulníky, pomoc hasičů a vojáků, to byla realita povodňových dnů 1997 v Uherskohradišťské nemocnici

Sestry z Uherskohradišťské nemocnice vedou už 30 let kroniku, kam zapisují důležité události. V ní jsou i podrobné záznamy o povodních v roce 1997.

Stěhování pacientů do jiných zařízení, převoz nemocných v sanitkách, na lodičkách i vrtulníkem za pomoci hasičů a vojáků. Před pětadvaceti lety začala kvůli povodním evakuace nemocnice v Uherském Hradišti. Voda zatopila první patra pavilonů, netekla pitná voda, na chodbách byl až metr vody.

Reportáž Českého rozhlasu Zlín přináší vzpomínky staniční sestry Ireny Kadlčíkové i současného ředitele Petra Sládka, který byl tehdy lékařem na oddělení ORL.

Podrobný popis událostí v roce 1997 i jejich náslecků najdete i v článku na webových stránkách Uherskohradišťské nemocnice.

Povodním z července 1997 je věnován celý seriál reportáží, který najdete na rozhl.as/povodne97Zl.

Spustit audio

Související

Nejnovější zprávy

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...