Pohádkový les v Bílině na Teplicku milují děti i dospělí. Potkáte v něm nejen postavy z večerníčků

10. květen 2024

Lesy v okolí Bíliny na Teplicku v Ústeckém kraji učarovaly místnímu občanovi Jaroslavu Sekyrovi natolik, že se rozhodl svůj koníček, vyřezávání ze dřeva, propojit se svým snem vybudovat pohádkový les. Stalo se tak v roce 1974, kdy vdechl život prvním postavičkám. V průběhu dalších let vytvořil a sám v lese nedaleko sídliště Za Chlumem umístil přibližně 130 pohádkových a filmových postav.

Na jeho práci pak navázal spolek Pohádkový les Bílina. Později vznikly v lese ještě i další atrakce, mezi které neodmyslitelně patří bludiště, opičí dráha a dětmi v minulosti tolik oblíbený slon. Časem na pohádkový les navázala i naučná stezka dějin, která prodloužila krásnou procházku až do zámecké zahrady.

K založení spolku Pohádkový les Bílina došlo v roce 2018 na základě myšlenky menší skupiny lidí, která s pomocí partnerů revitalizovala pohádkový les, který je již po několik desetiletí součástí odpočinkových zón ve městě.

V pohádkovém lese najdete dnes kolem sto čtyřiceti postav od řezbářů z celé republiky. Jsou to postavy z pohádek, večerníčků, ale třeba i ze zvířecí říše. Mnohdy v životní nebo dokonce i nadživotní velikosti. Pohádkový les je vybavený také naučnými tabulemi se zajímavostmi o životě zvířat a rostlin. Jsou tu i odpočinková místa a ohniště.

Mamut slouží v Pohádkovém lese jako originální klouzačka

V lese pochopitelně nechybí ani hřiště pro děti s velkým mamutem, který slouží jako klouzačka. A dalším pozoruhodným místem je velký dřevěný fotorám ve tvaru srdce, skrz který si můžete užít jedinečný pohled na jedinečnou bílinskou horu Bořeň.

Spustit audio