Plavat jsem se naučil až v devíti letech, prozrazuje v rozhovoru plavecká legenda Daniel Málek

26. květen 2023

Hostem Českého rozhlasu Zlín byl finalista z olympijského klání v Sydney v roce 2000 a držitel zlata, stříbra i bronzu na mistrovství Evropy v plávání Daniel Málek.

Daniel Málek je sportovec, který je považován za nejlepšího českého plavce. Specializoval se na prsařské disciplíny. Pochází ze Zlína a jak sám v rozhovoru prozradil, plavat se naučil až v devíti letech.

Letos slaví kulaté životní jubileum a den před svými narozeninami přijal pozvání Českého rozhlasu k rozhovoru.

Jaký je v roli trenéra? Byl by rád, kdyby se i jeho nyní malé děti věnovaly plavání? A jaký má názor na sportovní kondici současných děti? A vidí mezi současnými talenty nějakou další velkou naději českého plavání? I to se dozvíte v záznamu rozhovoru s Danielem Málkem.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.