Pár centimetrů sněhu a silnice jsou nesjízdné. Nedá se dostat přes Starý Hrozenkov na Slovensko, cestu blokují kamiony

Ve Zlínském kraji sněžilo, některé silnice jsou nesjízdné. Na mnoha místech blokují provoz uvízlé kamiony nebo dopravní nehody

"Uzavřená je silnice I/57 v Horní Lidči ve směru na hraniční přechod se Slovenskem z důvodu havarovaného kamionu a v Bystřici pod Lopeníkem je uzavřená silnice I/50 ve směru na Starý Hrozenkov z důvodu uvízlých kamionů," uvedla policejní mluvčí Lenka Javorková.

Podle řidičů je silnice zablokované na hodiny, kamiony stojí už od Uherského Brodu.

Policisté řeší několik dopravních nehod v kraji.

"Kamiony stojí na namrzlé vozovce i v Záhorovicích ve směru na Bojkovice. Apelujeme na řidiče, aby byli maximálně opatrní a obezřetní," uvedla Javorková. Silničáři varují do dnešního dopoledne také před ledovkou mezi obcemi Zborovice a Zdounky na Kroměřížsku.

„V současné době je dopravní nehoda v Pašovicích, kde řidič dostal na namrzlé vozovce smyk, v Sehradicích, v Bohuslavicích nad Vláří a na dalších místech kraje, kamiony stojí na namrzlé vozovce i v Zahorovicích ve směru na Bojkovice. Další nehoda je hlášena ze Slavičína – Dvivnice, kde při nehodě osobního vozu byla zraněna jedna osoba,“ uvedla Lenka Javorková.

V kraji je dnes ráno zataženo, vane slabý vítr, teploty se pohybují od minus dvou do dvou stupňů Celsia. Přes den by v kraji mělo občas sněžit, večer by srážky měly slábnout, místy se může tvořit náledí. Teploty by odpoledne měly být od nula do čtyř stupňů Celsia.