Omezení operací a přesuny oddělení - v krajských nemocnicích se začíná opakovat covidový scénář

26. říjen 2021 16:01

Nemocnice ve Zlínském kraji začínají plánovat i realizovat převedení některých oddělení na takzvaná "covidária". Nemocnice ve Vsetíně oznámila omezení plánovaných operací.

Čtěte také

Vsetínská nemocnice omezí plánovanou operativu. Oddělení neurologie se od zítřka přemění na covidové, neurologičtí pacienti se přesunou na ortopedii. Znamená to omezení endoprotetických výkonů a taky chirurgických zákroků (například kýly nebo křečových žil). Ve Vsetínské nemocnici je 16 lidí s covid-19, 4 na ARO.

Nejvíc pacientů ve Zlínském kraji se teď s koronavirem léčí v Kroměřížské nemocnici, hospitalizováno je 22 lidí, z toho 3 na oddělení intenzivní péče. Aktuálně tady fungují 2 "covidária" Jak uvedla mluvčí zařízení Veronika Slaměnová, za uplynulé dva týdny v nemocnici zemřelo už 5 pacientů.

V největším zařízení v kraji, v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně je aktuálně 20 pacientů. Pokud se situace zhorší, do režimu covid přejde LDN. Pacienti z LDN se budou muset přestěhovat do Slavičína, Vizovic nebo Uherského Brodu.

Přehled všech článků, spojených s tématem koronaviru ve Zlínském kraji od září 2020 najdete ZDE. Řazeny jsou podle data zveřejnění.

Spustit audio

Související