Nikol a Monika Chmelařovy o reborn panenkách a Panenkových slavnostech
Monika Chmelařová má výjimečného koníčka – vyrábí takzvané reborn panenky. Spolu s dcerou Nikol byla hostem Českého rozhlasu Zlín.
„Já jsem si nepřestala hrát vůbec nikdy. Prvním impulsem ke sbírce byla porcelánová panenka, kterou koupila má maminka mé dceři Nikol. Ta se mi hrozně líbila a dostala mě,“ říká hned v úvodu rozhovoru o startu své vášně pro panenky Monika Chmelařová.
Od té doby uběhlo více než 25 let a nyní se paní Monika věnuje nejen sbírání, ale i výrobě panenek. Hned první rok, kdy začala s takzvaným rebornováním (2013), vyhrála s panenkou Gabrielou v mezinárodní soutěži. Nyní tak právě tuto panenku považuje paní Chmelařová za nějcennější ve své sbírce, která čítá na 1450 panenek.
Jaké druhy panenek sběratelé rozlišují? Co jsou rebornované panenky a jak náročná je jejich výroba? Jsou mezi nadšenci panenek i muži? Poslechněte si v rozhovoru, ve kterém vás Monika a Nikol Chmelařovy pozvou také na (nejen) Panenkové slavnosti, které se konají od 12. do 14. dubna 2024 ve Zlíně.
Související
-
Podle sběratele autogramů se v Čechách nejčastěji padělají podpisy slavných filmových hvězd
O netradičním koníčku – sbírání podpisů známých osobností – přišel do pořadu Na pohovce Jožky Kubáníka vyprávět předseda Klubu sběratelů autogramů Martin Pros.
-
Dakar je závislost. Než stisknu spoušť, tak na české závodníky mávám, vypráví zlínský fotograf
Jeho koníčkem je fotografování, které se prolíná s jeho dalšími životními zálibami – automobilovým sportem a cestováním. Hostem Českého rozhlasu Zlín byl Ondřej Záruba.
-
Tomáš Večeřa ze Sazovic na Zlínsku svými šlapacími autíčky plní sny dětí i tatínků
Cesta Tomáše Večeři k výrobě šlapacích autíček nebyla přímočará. Dnes vyrábí modely pro celý svět.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A od Nepila? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka
3 x Hurvínkovy příhody
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka