Nepříjemnou škytavku má občas každý. Jak s ní zatočit?

Moje rady budou dnes věnované tomu, čemu se lidově říká škytavka. Na ni prý zabírají třeba celkem obyčejné věci, jako je citronová šťáva pod jazyk nebo několik loků studené vody.

Ve starých rádcích jsou i způsoby velmi příjemné, jako třeba lízání jednoho kopečku zmrzliny. A potom jsou tady velmi úsměvné babské rady. Jedna z nich říká: Postavte se na pravou nohu, levou pokrčte a stokrát vyskočte. Pokud to nepomůže, nohy vyměňte a kůru opakujte. To chce mít kondici, že?

A ještě jedna rada, při které dokonce potřebujete pomocníka. Člověk má sepnout ruce za zády, zaklonit hlavu, otevřít pusu a co nejrychleji polykat vodu, kterou mu podává právě zmiňovaný pomocník. Tak co, také máte svůj recept, jak zahnat škytavku? Doufám, že funguje.

autor: Iva Hüttnerová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...