Nedělní Noční linka: Nejtěžší volba

16. leden 2022

Před 53 lety se na protest proti nastupující normalizaci ve společnosti na Václavském náměstí polil hořlavinou a zapálil dvacetiletý student dějepisu na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy – Jan Palach. Zemřel 19. ledna 1969.

Dokážeme si představit, jak těžká musela být jeho volba mezi vnitřním přesvědčením a pohodlným životem v rezignaci? Existuje těžší volba? Srovnávat jistě není namístě, ale jestli i ve vašem životě přišla chvíle, kdy jste byli postaveni před velmi těžkou volbu a obstáli (nebo i neobstáli), dejte o tom vědět v dnešní Noční lince s Borkem Kapitančikem.

Stačí napsat na rozhlas.cz/linka nebo zatelefonovat na číslo 731 800 900.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.