Nedělní Noční linka: Léto a knížky

25. červenec 2021

Čtete také? Máte teď i více času nebo si svou oblíbenou knížku berete k vodě, na deku, na dovolenou? Co máte právě rozečteného? Jaká kniha je v této letní době vaší srdeční záležitostí? Co vás v poslední době chytlo, zaujalo? Jaké žánry máte rádi?

K létu knížky patří a bez knihy v cestovním zavazadle si mnozí dovolenou nedokáží představit. Číst se dá všude - ve vlaku, v autobuse, na dece, u vody i na chatě. Jak jste na tom vy?

Čtete přes léto víc? Berete si knížku nebo i více knížek na dovolenou a co vám knihy dávají? I na to se vás rád zeptá moderátor Noční linky Karel Sladký. K tématu mu můžete napsat přes tuto internetovou stránku nebo zatelefonujte přímo do studia po 23. hodině na číslo 731 800 900.

autoři: Karel Sladký , baj
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.