Nadšenci pro umění ve všech jeho formách. V Moravských dětech hrají, zpívají i mluví děti z uherskohradišťské ZUŠky

4. prosinec 2018

Do projektu Moravské děti se zapojila Základní umělecká škola v Uherském Hradišti.

Zpívají tak třeba děti, které chodí do hudebního odboru. Ten je nejpočetnějším oborem školy jak co do počtu žáků, tak učitelů. Uherskohradišťský dětský pěvecký sbor oslavil v letošním roce navíc 40 let od svého založení. V současné době sbor vede učitelka Ivana Zámečníková.

Ve vysílání hraje i talentovaný pianista Jan nebo klarinetistka Alžběta. A do Moravských děti se zapojila i cimbálová muzika a žáci z literárně dramatického oboru.

Písničky zní od pondělí do pátku krátce před sedmou nebo potom v odpolední repríze pár minut před 14 hodinou.

Moravské děti Českého rozhlasu Zlín je projekt, kdy redaktoři jezdí do základních a středních škol kraje a natáčejí s dětmi písničky, rozhovory a přání. Školy se mohou hlásit na zlin@rozhlas.cz nebo přímo do redakce na adresu Český rozhlas Zlín, Osvoboditelů 187, Zlín, 760 01.

autor: Saskia Mišová

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová