Nabízíme koncert temperamentního orchestru Cigánski diabli

5. prosinec 2022

Zveme vás k poslechu přímého přenosu úvodního koncertu festivalu Souznění. Ve středu 7. prosince od 19:30 se ve vysílání Českého rozhlasu Zlín představí Cigánski diabli. Ti přinášejí neobyčejné hudební kombinace a jedinečné aranžmá s velkou dávkou temperamentu.

Cigánski diabli kombinují díla klasiků (například Vivaldi, Bach, Liszt, Haydn, Mozart, Dvořák a další) s jinými hudebními žánry (jazz, etno, flamenco, gypsy music) a vkládají do nich nezaměnitelné změny v rytmu i harmonii. To vše je obohaceno o jim vlastní neopakovatelnou virtuozitou.

Orchestr Cigánski diabli – Gypsy Devils od roku 2007 reprezentuje Slovensko po celém světě, vystupoval na pěti kontinentech v 35 zemích včetně USA, Austrálie, Kanady, Japonska, Číny, Jižní Korey, Mexika, Egyptu a téměř celé Evropy.

Související

E-shop Českého rozhlasu

Děsivá freska válečné krajiny, u které se nepřestávám smát.

Petr Gojda, slovesný dramaturg, Centrum výroby Českého rozhlasu

Osudy dobrého vojáka Švejka

Osudy dobrého vojáka Švejka KOMPLET

Koupit

Pro jedny šťastný blb a ignorant, pro druhé vychytralý šašek. Pro nadporučíka Lukáše boží dobytek. Pro jedny ikona totálního odcizení a nihilismu, pro jiné bojovník proti válce, pro další anti světec a antihrdina. Čte Oldřich Kaiser