Max je trochu blázen, říká o novém mistru světa Formule 1 česká naděje Formule 3 Roman Staněk

14. prosinec 2021

Roman Staněk narozený ve Valašském Meziříčí je poslední dobou označován za jednoho z nejtalentovanějších českých automobilových závodníků. Aktuálně jezdí závody Formule 3 a jeho snem je dostat se i do Formule 1.

Dramatické finále letošní Formule 1 sledoval jako běžný divák na dálku, jindy má ale Roman Staněk k hvězdám nejslavnější motoristické série docela blízko. 17letý pilot z Valašského Meziříčí jezdí ve Formuli 3, která je o některých víkendech doplňkovým závodem Velkých cen.

Jak říká v rozhovoru, přímo k největším hvězdám se ale prý ani on moc často nedostane. Přesto prozradil, co se o novém mistru světa proslýchá v zákulisí závodů.

Roman Staněk

Roman Staněk

Roman Staněk se narodil 25. února 2004 Valašské Meziříčí. V dětství závodil na motokárách, od roku 2019 pak přešel na formule. Pro závody ve Formuli 3 si ho vybral tým Charouz ve spolupráci s týmem Ralfa Schumachera. Jeho týmovými kolegy v jeho první sezóně ve Formuli 3 byli brazilec Igor Fraga a Ralfův syn David Schumacher, kterého později v týmu nahradil Michael Belov. V sezóně 2021 závodí za tým Hitech v šampionátu Formule 3.

Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.