KVÍZ: Co ne/víte o vysílání Českého rozhlasu Zlín

1. listopad 2021

Posloucháte Český rozhlas Zlín, zaznělo 1. listopadu 2017 éterem. Jsme rádi, že už 4 roky vám můžeme přinášet fajn muziku nebo zajímavé hosty a ověřené zpravodajství z našeho regionu.

Čtěte také

1. 11. v 11 hodin začala vysílat samostatná regionální stanice Český rozhlas Zlín. Navázala na šedesátiletou historii zlínské redakce Českého rozhlasu.

A byl to ostrý start. Moderátoři Andrea Kratinová, Pavel Vacek i brněnský host Zdeněk Junák představili nový program, první regionální zprávy připravil a přečetl Ondra Strachota.

Znělku spustil generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral. Ten společně s hejtmanem Jiřím Čunkem a primášem Hradišťanu Jiřím Pavlicou zazpívali hudební zdravici speciálně složenou pro zlínské studio.

A pokud jste nyní pozorně četli nebo si dokonce naše první vysílání pamatujete, jistě pro vás budou hračkou odpovědi v našem krátkém kvízu, který bude testovat, jak znáte Český rozhlas Zlín.

autor: Český rozhlas Zlín
Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.