Když Sever válčil s Jihem. V Uherském Brodě se sešli příznivci historie z celé střední Evropy
Do období americké občanské války se o víkendu přenesli v Uherském Brodě. Na louce u tamních hradeb se totiž utkala vojska z americké občanské války.
Ocitnout se na divokém západě v šedesedátých letech 19. století mohli o víkendu návštěvníci Uherského Brodu.
Za tamním muzeem nadšenci připravili rekonstrukci bitvy z americké občanské války. Tehdy se jí účastnilo i několik stovek krajanů.
Na louce za muzeem vznikl vojenský tábor, nadšenci zabývající se vojenskou historií připravili rekonstrukci bitvy, ve které zvítězilo vojsko generála Lee, velitele jižanské armády.
Přijela stovka vojáků z Německa, Polska, Česka i Slovenska. V Uherském Brodě kromě pěchoty nechybělo dělostřelectvo či Gatlingův kulomet. Jeho konstruktér Richard Jordan Gatling sestrojil první prototyp v roce 1861 a v roce 1862 získal na tuto zbraň patent.
Mohlo by vás zajímat
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Prezident Pavel se poprvé ukáže na půdě ‚rivala‘ Macinky, zúčastní se summitu v Černínském paláci
-
Okradl stát o sto milionů na dani a klienty o investice. Podnikatel se na podmínku z vězení zatím nedostane
-
Hizballáh pro Izrael představuje větší nebezpečí než Írán. Válka se může protáhnout, říká novinář
-
Nebylo to o Okamurovi, ale o tom, kam se posouvá pohled na pravdu, říká Moravec o odchodu z ČT