Kabelka z bakterií a kokosové vody. Designérka Zuzana Gombošová vyvinula ekologickou kůži Malai
Designérku Zuzanu Gombošovou začalo štvát, jak se plýtvá drahými materiály, vymyslela proto svůj ekologický materiál. Nejen o jeho vzniku mluvila v Apetýtu.
Kokos většina lidí vnímá především jako jídlo nebo surovinu pro potravinářský či kosmetický průmysl. Slovensko-indická dvojice přišla ještě s dalším využitím a vytvořila zcela nový materiál pro výrobu oděvních doplňků či bot. Směs vody z kokosových ořechů a přírodních vláken vyvíjejí na jihu Indie pod značkou Malai. Designérka Zuzana Gombošová a její indický přítel za tento ekologický a udržitelný materiál sklízejí jednu prestižní cenu za druhou. Zuzana Gombošová byla hostem pořadu Apetýt, kde mluvila nejen o svém ekologickém produktu Malai.
Související
-
Inkluzivní divadlo je různorodost lidí, pohledů a možností, říkají hosté Apetýtu manželé Polínkovi
Hosty Apetýtu byli speciální pedagožka a psycholožka Zdeňka Polínková. A psycholog a zakladatel inkluzivního divadla Tyjátr ModroDiv Martin Dominik Polínek.
-
S dravci ve studiu. Veterinářka ze záchranné stanice pro zvířata přišla i se svými svěřenci
Hostem Apetýtu byla veterinářka ze Záchranné stanice pro zvířata v nouzi v Hošťálkové Kamila Křupalová. S sebou přinesla i tři svěřence a prozradila jejich příběhy.
-
Tato země po listopadu 1989 prošla zázračnou proměnou, říká host Apetýtu, pamětník Jaroslav Zapletal
Pamětník Jaroslav Zapletal z Uherského Hradiště v Apetýtu s Andreou Kratinovou zavzpomínal na dobu okupace, hluboké totality i proměny, kterou Česko prošlo po revoluci.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
3x Karel Klostermann
Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.