Jak na to? Babské rady aneb osvědčené tipy a návody (nejen) našich babiček

6. prosinec 2022

V seriálu Babo, raď přinášíme užitečné rady a tipy, které vás doprovodí v kuchyni, při úklidu i na zahrádce. Poslechněte si je a nechte se inspirovat!

Co pomáhá na škrábání v krku? Jak se zbavit molů? Na co všechno se dá využít divizna? Apetýtová rubrika Babské rady se těší oblibě posluchačů a není divu. Rady, které jsou často předávané z generace na generaci, jsou jednoduché, někdy překvapivé, jindy úsměvné.

Moderátorka a autorka Jarka Vykoupilová sesbírala už tolik materiálu, že to vyšlo na dvě knihy – Babské rady a neméně úspěšné pokračování Babské rady na celý rok (obě publikace vyšly v nakladatelství Radioservis).

Babské rady můžete poslouchat na vlnách Českého rozhlasu Brno každé pondělí v pořadu Apetýt v čase 10:30 – 11:00. Záznam vysílání potom najdete v celodenních záznamech, na portálu mujRozhlas nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas.

autoři: Jarka Vykoupilová , lop
Spustit audio

Související

Nejnovější zprávy

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.