Holky z naší školky jsou už ve zralém věku, je jim přes 40

20. únor 2022

Kdo by je neznal! Holky z naší školky byla nejpopulárnější československou písničkou osmdesátých let. Zavzpomínali jsme společně se Standou Hložkem.

Před čtyřiceti lety, 17. února 1982, se zrodily Holky z naší školky skladatele Karla Vágnera. Píseň přinesla zpěvákům Standovi Hložkovi a Petru Kotvaldovi obrovskou popularitu a stala se nejprodávanějším hitem v tehdejším Československu. Na gramofonových deskách a jiných nosičích se prodalo přes 2 miliony záznamů této písničky.

Spojili jsme se se Standou Hložkem, který prozradil, že i dnes po něm posluchači tuto písničku na koncertech chtějí. Popsal také, jak velká byla v době největší slávy přízeň fanoušků nebo že písnička byla nazpívána například i ve vánoční verzi nebo v bulharštině. Jediné, co neprozradil, bylo, kolik jmen v této písničce vlastně je.

Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Sestru se mi nikdy nepodařilo dočíst. Citlivého člověka jsem poslechla až do konce.

Iva Jonášová, ředitelka Vývoje a výroby

citlivy_clovek.jpg

Citlivý člověk

Koupit

Nový román českého básníka, prozaika, překladatele a publicisty, ve kterém se prolínají groteskní a tragické prvky a který vypráví příběh ze žhavé současnosti. Jáchym Topol získal za tento titul Státní cenu za literaturu.