Holky z naší školky jsou už ve zralém věku, je jim přes 40

20. únor 2022

Kdo by je neznal! Holky z naší školky byla nejpopulárnější československou písničkou osmdesátých let. Zavzpomínali jsme společně se Standou Hložkem.

Před čtyřiceti lety, 17. února 1982, se zrodily Holky z naší školky skladatele Karla Vágnera. Píseň přinesla zpěvákům Standovi Hložkovi a Petru Kotvaldovi obrovskou popularitu a stala se nejprodávanějším hitem v tehdejším Československu. Na gramofonových deskách a jiných nosičích se prodalo přes 2 miliony záznamů této písničky.

Spojili jsme se se Standou Hložkem, který prozradil, že i dnes po něm posluchači tuto písničku na koncertech chtějí. Popsal také, jak velká byla v době největší slávy přízeň fanoušků nebo že písnička byla nazpívána například i ve vánoční verzi nebo v bulharštině. Jediné, co neprozradil, bylo, kolik jmen v této písničce vlastně je.

Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.