Fleret přišel představit do studia album V podroušeném stavu

21. srpen 2020

Hostem Pavla Vacka v pondělním Rendez-vous byli členové kapely Fleret frontman Zdeněk Hrachový a bubeník Rostislav Koplík.

Dvorní kapela Valašského království využila koronavirovou přestávku k natočení nového alba s dvojsmyslném názvem V podroušeném stavu. Naznačuje mimo jiné období, ve kterém vznikla.

Samotné natáčení probíhalo na dálku, stejně tak i tvorba písniček. Za normálních okolností kapela zkouší a písničku dolaďuje společně. V době nucené karantény skládal Zdeněk Hrachový muziku na zaslané texty a písničku pak nahrál na španělku. Ostatní se pak do skladby už sami trefovali svými nástroji.

Desce to ale vůbec neuškodilo, což dokazuje i malá ukázka z alba v podobě písničky zahrané přímo ve studiu NA VELIKÉ NOCE. Poslechout si ji můžete zde.

Na vlnách Českého rozhlasu Zlín byla řeč i o aktuálních a budoucích koncertech, o vzniku jednotlivých skladeb a co se za jejich obsahem skrývá, o setkávání s ostatními muzikanty a o spoustě dalších témat. My jsme pro vás připravili záznam celého rozhovoru.

 

Fleret (Zdeněk Hrachový) ve studiu Český rozhlas Zlín

Fleret už jednoznačně patří mezi legendy na naší hudební scéně. Jejich písničky jsou osobité a spousta z nich zlidověla. Fleret během 37 let natočil víc než patnáct alb a může se pochlubit téměř 180 písničkami.

Členové kapely

ZDENĚK „HRACH“ HRACHOVÝ - kapelník Fleretu, autor hudby k většině písní, kytara, dvanáctistrunná kytara, mandolína, fujara, 

STANISLAV „STÁŇA“ BARTOŠÍK - housle, kazoo, foukací harmonika, měchy dud, zpěv, 

VÍTEK „ORF“ ROKYTA - elektrická kytara, harmonika, zpěv,

RADEK POSTAVA - baskytara,

ROSŤA „ROCKY“ KOPLÍK - bubeník.

autoři: Pavel Vacek , Růžena Vorlová | zdroj: https://www.fleretmusic.cz/
Spustit audio

Související