Do Zlína míří štáb filmu o domácím násilí. V hlavních rolích: Svátková, Cibulková nebo Kostková

13. duben 2019

Od 17. dubna se bude ve Zlíně pohybovat další filmový štáb. Bude točit záběry do snímku Můj příběh. Na projektu se podílí také zlínští filmaři.

Film, jehož první klapka padla 4. dubna v pražské Dubči, vychází z knižní předlohy Calaway spisovatelky Zory Castillo, kterou k napsání inspirovaly skutečné události. Hlavní postavu Elizabeth ztvárňuje Vlastina Kounická Svátková. „Hraji bývalou baletku, kterou její manžel doslova znetvoří. Ona poté bojuje s depresemi a alkoholem a snaží se najít nový smysl svého života,” říká o své roli Kounická Svátková.

Ve vedlejších rolích se představí známé herečky: Vilma Cibulková, Tereza Kostková, Zuzana Norrisová nebo Nela Boudová. Mužské role zpodobní Saša Rašilov, Milan Kňažko a Pavel Kříž. Režijní taktovky se ujal Libor Adam, a to ve spolupráci s Hanou Hendrychovou, která má mnohaleté zkušenosti ze zahraničních produkcí.

 

Kdo si zahraje v pokračování filmu o Marii Terezii? V neděli se vybíral komparz v Kroměříži

V Kroměříži probíhal casting na pokračování filmu o Marii Terezii

Produkce připravovaného pokračování velkofilmu o Marii Terezii v neděli na Hanáckém náměstí v Kroměříži vybíral komparzisty pro epizodní role.

Do natáčení jsou zapojeni také aktéři zlínské audiovize. Filmaři od začátku využívají servis zlínské filmové kanceláře, která štábu zprostředkovala například spolupráci zlínského koproducenta. Na výrobě snímku se tak aktivně podílí i zlínská firma IS Produkce. Ta do projektu vkládá svou filmovou techniku i personál k její obsluze. Na starost má taktéž lokační servis a část produkčního zajištění.

Tvůrci filmu ze společnosti PAL Production, doufají, že výsledkem nebude jen celovečerní film, ale také otevření problematiky domácího násilí veřejnosti. „Chceme nabídnout obětem informace, které by jim mohly z tohoto bludného kruhu pomoci vystoupit a dodat jim sebevědomí si problém přiznat,” říká Pavla Krečmerová Šindlářová, producentka filmu. Diváci by se snímku mohli dočkat v kinech už letos na podzim či v zimě.

autor: Tomáš Patrick Hyánek
Spustit audio

Související