Dnešní děti většinou vozí do školy jejich rodiče autem. Akce Pěšky do školy to chce změnit

18. září 2023 14:45

Téměř 450 škol z celé republiky zapojilo do akce Pěšky do školy. Ta začala 18. září 2023 a jejím cílem je zlepšit pohyb dětí a omezit jejich dovážení do škol auty.

Osmnáct škol ze Zlínského kraje připojilo k akci Pěšky do školy, která má podtitul ‚Budeš se mnou chodit?‘. Má za cíl zaktivizovat české školáky k pravidelnému pohybu, kterého mají málo. Podle doporučení Světové zdravotnické organizace potřebují školáci hodinu pohybu denně. To nyní splňuje ale jen pětina z nich.

Na kole, koloběžce nebo pěšky tak budou do školy jezdit nebo chodit třeba školáci v Suché Lozi a Hluku na Uherskohradišťsku, Choryni nebo Horní Lidči na Vsetínsku, v Tečovicích a Valašských Kloboukách na Zlínsku nebo v Ludslavicích na Kroměřížsku.

Na další ze zúčastněných škol, kterou je ZŠ U Pálenice v Kunovicích na Uherskohradišťsku, natočil o akci reportáž s dětmi, rodiči i učiteli redaktor Českého rozhlasu Zlín Michal Sladký.

Kampaň Pěšky do školy se poprvé konala v roce 2017 na třech školách. Letos probíhá v rámci Evropského týdne mobility od 18. do 22. září 2023 a účastní je jí téměř 450 škol.

Akce pěšky do školy, ZŠ U Pálenice Kunovice
Spustit audio

Související