Dálnice až do Hulína bez poplatku a cesta přes Baťov. Most v lokalitě Skalka u Otrokovic se kvůli opravě zavře

24. duben 2018 15:35

Po dálnici mezi Otrokovicemi a Hulínem se bude od zítřka na půl roku jezdit bez poplatku

Dálnice poslouží jako objížďka. Zítra v osm hodin totiž silničáři uzavřou do října silnici první třídy mezi Tlumačovem a Otrokovicemi.

„Začíná rekonstrukce mostu v lokalitě Skalka,“ připomíná šéf zlínské pobočky Ředitelství silni a dálnic Karel Chudárek.

„Další objížďka je pouze pro osobní dopravu přes Baťov a Štěrkoviště,“ uvedl Chudárek. Ten věří, že si lidé, kteří jezdí na trase mezi Otrokovicemi a Tlumačovem, najdou i jiné trasy například přes Kvasice.

Komplikace v dopravě. Silničáři zítra uzavřou most mezi Otrokovicemi a Tlumačovem

Uzavírka - ilustrační foto

Cestování po Zlínském kraji komplikují na mnoha místech uzavírky silnic, částečné i úplné. A už zítra se na několik měsíců uzavře důležitý most mezi Otrokovicemi a Tlumačovem.

Oprava mostu, který dvaačtyřicet milionů korun a potrvá do konce října.

Úplná uzavírka mostu je nutná, nemůže se opravovat po polovinách. Vymění se celá nosná konstrukce, postaví se nová železobetonová deska, včetně živičného povrchu, říms a izolací.

Protože most vede přes hlavní železniční koridor mezi Přerovem a Břeclaví, bude dočasně omezená i vlaková doprava. V úseku z Otrokovic do Tlumačova platí částečná výluka od 28. dubna do 6. května vždy od 7 do 19 hodin.

„Vlaky budou v této části jezdit po jedné koleji a křižovat se v přilehlých stanicích,“ sdělil ČTK mluvčí Správy železniční dopravní cesty Marek Illiaš.

autor: pes

Související