Cyklostezka spojující Bečvu, Vláru a Váh má povolení. Cesta na Slovensko bude 50 kilometrů dlouhá

30. prosinec 2017

Sdružení obcí Hornolidečska na Vsetínsku může pokračovat v přípravě stavby mezinárodní cyklostezky Bečva - Vlára - Váh. Stavební úřad ve Vsetíně vydal těsně před koncem roku potřebné územní rozhodnutí.

Stezka má v konečné podobě spojovat Moravu a Slovensko trasou dlouhou padesát kilometrů. Podle starosty Lidečka Vojtěcha Ryzy z KDU-ČSL teď může sdružení žádat o dotace. Jen na území jeho obce bude stezka stát okolo osmdesáti milionů korun:

Páteřní trasa cyklostezky Bečva – Vlára – Váh povede z Ústí u Vsetína přes Leskovec a Valašskou Polanku do Lužné. Její součástí se stanou i odbočky do Seninky a přes Prlov do Pozděchova. Další část povede kolaře z Lidečka přes Lačnov do Valašských Příkaz.

Cyklostezka oficiálně skončí v Nemšové, tam na ni ale navazují další trasy, po kterých se dá pohodlně dojet až do Trenčína. A na světě už jsou i plány na pokračování přes Slovensko do Maďarska.

 Dostat se ze Zlínského kraje na kole na Slovensko tak po dokončení cyklostezky Bečva - Vlára - Váh, které je plánované na rok 2020, půjde dvěma trasami.

V provozu je cesta od pramene řeky Bečvy k Dunaji, která využívá páteřní cyklostezky Bečva a Baťův kanál. Celá trasa měří 300 kilometrů.

kolo, cyklista, cyklostezka
autoři: rv , tof

Související