Celníci na Zlínsku odhalili kamion s odpadem z Itálie. Po dálnici vezl i použitý materiál z nemocnic

6. červen 2020 09:38
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy „Celní úřad pro Zlínský kraj zjistil kontrolou nákladní soupravy provedenou na dálnici D55 přepravu celkem 20 860 kg směsného odpadu z Itálie, ke kterému přepravce nepředložil potřebné doklady,“ popsal Janiš na webu celní správy

Na korbě byl i materiál, který lze podle celníků v době koronavirové krize hodnotit jako nebezpečný

Při kontrole nákladního vozu na dálnici D55 na odpočivadle u Otrokovic odhalili celníci náklad směsného odpadu z Itálie, ke kterému neměl řidič správné doklady.

Jak dodal mluvčí Celního úřadu pro Zlínský kraj Dušan Janiš, auto vezlo i injekční stříkačky a další použitý materiál z nemocnice.

„Na ložné ploše se nacházely i injekční stříkačky a další zdravotnický a biologický odpad,“ dodal Janiš

„Celní úřad pro Zlínský kraj zjistil kontrolou nákladní soupravy provedenou na dálnici D55 přepravu celkem 20 860 kg směsného odpadu z Itálie, ke kterému přepravce nepředložil potřebné doklady,“ napsal Janiš na webu celní správy.

Na korbě byl i materiál, který podle něj lze v době koronavirové krize hodnotit jako nebezpečný.

„Na ložné ploše se nacházely i injekční stříkačky a další zdravotnický a biologický odpad,“ uvedl Janiš s tím, že případ nyní celníci řeší společně s hygieniky a Českou inspekcí životního prostředí.

Při kontrole nákladního vozu na dálnici D55 na Zlínsku odhalili celníci náklad směsného odpadu z Itálie, ke kterému neměl řidič správné doklady
Spustit audio

Související