Zahrádkáři, vstávat! Už je čas

25. únor 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Sazenice, rostlina, pěstování, zahradničení

Přestože příroda se teprve probouzí, jsou tyto dny už začátkem sezony pro všechny zahrádkáře. Pokud chtějí skutečně vlastní papriky, rajčata nebo okrasné květiny, musí semínka do země už teď.

Během pandemie výrazně vzrostl zájem o zahradničení, zahradnictví se proto začínají připravovat na nápor zákazníků.. Například v Osevě v Zubří na Vsetínsku chystají podle vedoucí Martiny Cabákové letos výrazně větší množství sazenic než v loňském roce. Chtějí tak vyhovět i těm, kteří se během pandemie vrhli na zahradničení a pěstování zeleniny na balkónech.

Co vše v zahradnictvích chystají nebo co už by měli chystat i samotní zahrádkáři? I to uslyšíte v reportáži Gabriely Hykl.

autoři: Gabriela Hykl , rvorlova
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.