Vyrazte do lesů a objevte Školní lesní podnik Křtiny! Zavede vás tam hra 100pování stromů

20. březen 2023

„Je to výborný tahoun pro rodiny s dětmi, kdy se rodiče marně snaží dostat své ratolesti do lesa,“ říká lesní pedagožka o aplikaci 100pování stromů k výročí 100 let ŠLP Křtiny.

Monika Pevná společně s kolegyní Petrou Packovou představí v Apetýtu hru 100pování stromů, ve které návštěvníci lesů patřící pod ŠLP Masarykův les Křtiny hledají vzácné stromy. „Například svými rozměry, ale i druhově, protože tam narazíte na spoustu exotických dřevin. Zkrátka stromy, které stojí za to vidět.“

Monika Pevná a Petra Packová

Výletní a zároveň vzdělávací hra nadchne malé i větší. „10 000 hektarů lesa neobejdete za víkend. Je dobré si to rozložit klidně i na několik výletů, naplánovat si trasu podle sebe.“ Úspěšní stopaři se potom dostanou do slosování o ceny. Pustíte se do toho? Držíme palce!

Srdečně zváni jste také na putovní výstavu, která připomíná 100 let fungování největšího univerzitního lesa u nás. K vidění bude do 30. dubna na Moravském náměstí v Brně.

Co je to anakondový strom a kde jej najdete? A kdy budou dny Otevřených dveří v arboretu Křtiny? Poslechněte si více v rozhovoru!

autoři: Jarka Vykoupilová , lop
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová