Víkend bude patřit nejen divadelnímu festivalu, ale také koncertům, či galerijní a muzejní noci

Nadcházející víkend nabízí ve Zlínském kraji pestrou škálu kulturních a zábavních akcí pro dospělé i děti. Některé slibují skutečně nevšední zážitky.

Pátek, 17. května 2019

Městské divadlo Zlín zve na Festival SETKÁNÍ STRETNUTIE: 18:00 – studio Z – Divadlo Petra Bezruče – groteska „Transky, body, vteřiny“; 21:00 – Malá scéna - autorský projekt Divadla Vosto5 „Společenstvo vlastníků“; 22:00 – Dílna – koncert Jazzubs.

Ve dnech 17. května až 8. června 2019 se uskuteční jubilejní XV. ročník Festivalu muzejních nocí, do kterého se zapojuje množství institucí i měst po celé České republice: Galerijní a muzejní noc proběhne ve Zlíně dnes od 19 do 24 hodin, kdy budou zdarma přístupné expozice muzeíí a galerií na území města.

Koncerty, komentované prohlídky, výtvarné dílny, soutěže a mnohé další aktivity v neobvyklou dobu či běžně nepřístupných prostorách nabídne 4. ročník oblíbené akce Vsetínská noc, která proběhne od 18 do 24 hodin na různých místech Vsetína.

V Uherském Brodě se bude Zpívat pod hvězdami s koštem vína. V zahradě Panského domu je od 18 hodin připraven bohatý program s folklorními soubory z Morava i slovenského Trenčín.

Muzeum regionu Valašsko zve na netradiční a hravou výstavu „Valašská strašidla“, která startuje dnes od 18 hodin na vsetínském zámku. Výstava představí interaktivní formou nejznámější valašská strašidla a místní pověsti zachycené na obrazech a kresbách známých regionálních malířů. Výstava potrvá až do 1. září.

Sobota, 18. května 2019

V Městském divadle Zlín pokračuje Festival SETKÁNÍ STRETNUTIE: 10:00 – park za divadlem – Divadlo Facka „Cirkus necirkus“; 16:00 – Dílna – Městské divadlo Zlín „Saturnin“; 18:00 – schody před divadlem – koncert Jinan; 19:00 – velký sál – Dejvické divadlo „Elegance molekuly“; 22:00 – Dílna – festivalový Tančírek

Smíšený pěvecký sbor Notabene Bojkovice a kulturní spolek Maják Bojkovice připravily na sobotu malou jarní slavnost na Tillichově náměstí pod názvem VÝROČÍ. Na programu jsou od 17 hodin krátká vystoupení místních pěveckých sborů, vystoupení mužského vokálního kvinteta KOLENEM - a pak úspěšná komedie Divadla Do houslí „Výročí“.

Připomínkou tradičních jarních prací ožije v sobotu Valašská dědina ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. V areálu se budou předvádět činnosti spojené především s domácími pracemi kolem chalupy a v zemědělství. V rámci programu vystoupí folklorní spolek Jasénka ze Vsetína.

Oblíbené Květinové slavnosti proběhnou v sobotu od 13 hodin na zámku Lešná u Valašského Meziříčí.

Mimořádný projekt veřejných základních uměleckých škol Zlínského kraje a Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín „Malí velcí filharmonici“ se tentokrát představí v sobotu od 19 hodin na zámku v Holešově.

Setmělý Rožnov pod Radhoštěm bude od 21 hodin svědkem nočního charitativního běhu Night trail run. Startuje se v Městském parku u Společenského domu.

Hanácký den na Hanáckém náměstí v „Hanáckých Aténách“ můžete od 10 hodin zažít již po čtvrté v Kroměříži. V programu neschází hanácký jarmark, vystoupení dechových a folklorních souborů a další zajímavé akce.

Muzeum Jana Amose Komenského v Uherském Brodě bude v sobotu od 19 hodin svědkem historické rekonstrukce slovenské svatby ze Staré Turé.

Do Amfíku Bukovina v Popovicích nedaleko Uherského Hradiště se můžete mezi 14. a 18. hodinou vydat na XI. Popovický jarmark řemesel.

Ve Velkých Karlovicích na Valašsku bude sobota a neděle patřit myslivcům. Valašské dny myslivosti proběhnou v prostorách zdejšího Obecního úřadu. Těšit se můžete na pestrý program, v němž nebude scházet výstava trofejí, ukázky řemesel spojených s myslivostí, občerstvení včetně jídel ze zvěřiny, ukázka dravců, fotografická výstava, ale i folklorní vystoupení, cimbálová muzika.

Neděle, 19. května 2019

Barokní varhany v kostele sv. Bartoloměje v Napajedlích se rozezní v rámci Varhanního festivalu od 17 hodin. Účinkovat budou studenti Konzervatoře P. J. Vejvanovského Kroměříž.

Další společný počin sólistů Národního divadla moravskoslezského a Zašovského chrámového sboru máte možnost zažít od 16 hodin v zašovském kostele. Kromě děl klasiků - například J. S. Bacha, Antonína Dvořáka a Španěla Manuela Fally - zazní premiérové provedení moderně vážného díla sbormistra Petra Borovičky Missa Brevis.