V Rožnově pod Radhoštěm si imobilní senioři mohli díky studentům užít procházku k vánočnímu stromu

I více než rok se někteří senioři na invalidním vozíku nedostali mimo prostory domova v Rožnově pod Radhoštěm, kde společně bydlí. Na vyjížďku do města je proto v předvánoční čas vzali studenti místního gymnázia.

Studenti gymnázia v Rožnově pod Radhoštěm vzali na vyjížďku imobilní klienty Domova pro seniory. Invalidní vozíky tak tlačili i přenášeli přes zasněžené chodníky a silnice. Senioři se tak díky mladým lidem mohli podívat třeba na vánoční strom na rožnovském náměstí.

Spolu s nimi vyrazila na procházku i redaktorka Českého rozhlasu Zlín Gabriela Hykl, aby vše zaznamenala na fotografie i na rozhlasový mikrofon.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.