Úterní Noční linka: Náhoda je blbec – zákon schválnosti
Dnes budeme v Noční lince vědecky diskutovat, a to na filosofické téma. Budeme řešit, jestli je náhoda opravdu takový blbec, jak říká staré známé úsloví.
Co to vlastně ta náhoda je? Existuje? A pokud ano, jaká je její úloha v našem životě? Znáte ten pocit, kdy se vám něco povede jen náhodou, a kdybyste jste to chtěli zopakovat, tak to nezopakujete? Kdy jste měli naposledy Den blbec? A co vám říká Zákon schválnosti? Jaký je váš nejlepší příběh k tomuto tématu?
Svůj příběh zavolejte Jarce Barboříkové do zlínského studia Českého rozhlasu na telefonní číslo 731 800 900 nebo napište sem, přímo pod téma (rozhlas.cz/linka). K dispozici je také email linka@rozhlas.cz. Těším se na Vás!
Související
-
Friedrich Dürrenmatt: Porucha. Jak může náhoda ovlivnit lidský osud?
Friedrich Dürrenmatt dokonale rozvinul dvojmotiv nehody – náhody, který je hybatelem i mnoha jiných jeho příběhů, kde přebírá roli, kterou v klasické dramatice plní „osud“.
-
Muž, který se rozdal. Legenda mezi lidovými léčiteli, nebo jen náhoda a obyčejná víra v uzdravení?
Měl schopnosti, které většina z nás nedokáže pochopit. Dodnes žijí lidé, kteří odpřisáhnou, že je zbavil nemocí. I těch, na které oficiální lékařská věda nestačila.
-
Tvůrce Macha a Šebestové Miloš Macourek se narodil v Kroměříži. Byla to ale náhoda
Miloš Macourek byl básník a dramatik. Jako scénárista se podílel na desítkách českých komedií i seriálů, je také tvůrcem kreslených spolužáků Macha a Šebestové.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.