Tvrdonice na Břeclavsku na tradičních slavnostech pokřtí knihu Malované Podluží

2. červen 2023

Hosty Apetýtu byli Jan Kružík, Zlatuše Maděřičová a Zdena Šlichtová. Přišli posluchače pozvat do Tvrdonic na Břeclavsku na slavnosti Podluží v písni a tanci 2023 a popovídat si o knize Malované Podluží.

Slavnosti s názvem Podluží v písni a tanci se každoročně konají první víkend v červnu a tématicky popisují tradice odehrávající se v regionu Podluží. Nejdůležitější součástí festivalu je soutěž o Stárka Podluží. 

Jan Kružík, Zlatuše Maděřičová a Zdena Šlichtová přišli posluchače nejen pozvat do Tvrdonic, ale i představit knihu Malované Podluží, která bude na této akci slavnostně pokřtěna.

Co tato kniha nabízí? Jaký bude program letošního 68. ročníku slavností v Tvrdonicích? To vše se dozvíte v Apetýtu. Poslechněte si rozhovor!

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.