Tatínka zaujaly Moravské děti. Tak do nich přihlásil celou školku z Medlovic

19. březen 2018

Projekt Moravské děti bude tento týden z Medlovic. Tam sice nemají základní školu a děti tak musí za vzděláním cestovat do sousedních Osvětiman. Mají ale útulnou mateřskou školu.

Třiatřicet dětí z medlovické školky bude zpívat celý týden. „Jednomu z tatínků se pořad líbil a říkal, že by bylo pěkné, kdybychom tam mohli zazpívat,“ říká ředitelka školky Markéta Mlčochová.

Písničky od dětí z Medlovic, mezi kterými bude i třeba úpravená titulní skladba ze seriálu Mach a Šebestová, budeme ve vysílání Českého rozhlasu Zlín pouštět každý den, a to až do pátku. Písničky zazní krátce před sedmou nebo potom v odpolední repríze pár minut před 14 hodinou.

Moravské děti Českého rozhlasu Zlín je projekt, kdy redaktoři jezdí do základních a středních škol kraje a natáčejí s dětmi písničky, rozhovory a přání. Školy se mohou hlásit na zlin@rozhlas.cz nebo přímo do redakce na adresu Český rozhlas Zlín, Osvoboditelů 187, Zlín, 760 01

Od začátku listopadu už zpívaly ve vysílání děti z osmi škol z Nivnice, Vlčnova, Uherského Brodu, Zlína, Otrokovic nebo Fryštáku.