Středeční Noční linka: Hledá se recept na domácí štěstí: V čem tkví jeho tajemství?

30. srpen 2023

Dánové patří k nejspokojenějším národům na Zemi. Prý všechno začíná u nich doma. Mají velmi útulné příbytky. 

A jak vypadá váš domov? Máte doma nějaký koutek, kam se můžete schoulit doma do deky a všichni ostatní vědí, že je to váš osobní prostor? Máte doma spoustu zeleně, která dělá váš domov útulnější? Co vám zdobí váš domácí příbytek? Spousta svíček, sošek, upomínkových věcí, fotek..? Co si myslíte, že dělá domov domovem? Zakopáváte tam často o věci, které už byste měli vyhodit, ale už 25 let si říkáte: Co kdyby se mi to jednou hodilo! Zkuste nám představit váš domácí prostor, místo, kde se cítíte dobře. 

Svůj příběh zavolejte Jarce Barboříkové do zlínského studia Českého rozhlasu na telefonní číslo 731 800 900 nebo napište sem, přímo pod téma (rozhlas.cz/linka). K dispozici je také email linka@rozhlas.cz. Těším se na Vás!

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.