Středeční Noční linka: Dobrovolní hasiči, příběhy obyčejných lidí

31. leden 2024

V mnoha zemích fungují dobrovolní hasiči jako klíčová součást místní komunity, doplňující činnost profesionálních hasičských sborů. V Česku se amatérští hasiči těší velké oblibě, a bez jejich dobrovolného úsilí by mnohé obce uvízly v obtížných situacích.

Zajímalo by nás, zda i vás oslovila ta jedinečná hasičská uniforma. Možná patříte mezi ty, kdo se aktivně hlásí k dobrovolným hasičům. Co všechno jste prožili během svého dobrovolnického nasazení? Jaké bylo dobrovolnictví v minulosti a jaké je v dnešní době? Jak vypadaly vaše plesy, schůzky a výjezdy? Těšíme se na vaše dobrovolnické příběhy plné vášně, odvahy a solidarity!

Svůj příběh zavolejte Jarce Barboříkové do zlínského studia Českého rozhlasu na telefonní číslo 731 800 900 nebo napište sem, přímo pod téma (rozhlas.cz/linka). K dispozici je také email linka@rozhlas.cz. Těším se na Vás!

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.