Sobotní Noční linka: Křižovatky výchovy: Jak se vyrovnáváme s úspěchy a neúspěchy našich dětí

18. květen 2024

Vítejte u další Noční linky. Dnešní noc bude věnována tématu, které se týká nás všech - rodičů, prarodičů, a samozřejmě, i těch nejmenších členů našich rodin. Budeme se zamýšlet nad úspěchy a neúspěchy našich dětí, nad jejich cestou k dospělosti, a nad tím, co nám tato cesta o našich rodinných vztazích prozrazuje. 

Jakým způsobem vnímáte úspěch ve výchově dětí? Co pro vás znamená, že vaše dítě dosáhlo úspěchu? Naopak, jak se vyrovnáváte s neúspěchy vašich dětí?

Máte nějaký příběh, který byste s námi chtěli sdílet? Jaký úspěch nebo neúspěch vašeho dítěte vás zvlášť silně zasáhl a proč? Jaké rady byste dali ostatním rodičům, kteří se potýkají s náročnou výchovou dětí?

Zavolejte Jarce Barboříkové do zlínského studia Českého rozhlasu na telefonní číslo 731 800 900 nebo napište sem, přímo pod téma (rozhlas.cz/linka). K dispozici je také email linka@rozhlas.cz. Těším se na Vás!

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.