Sobotní Noční linka: Jaká jsou vaše pravidla usmiřování?
Hádky patří k jakémukoli vztahu. Občas se můžou pohádat partneři, sourozenci i kamarádi. A pokud někdo tvrdí, že doma žádné hádky nemají, pak jsou to opravdu velmi vzácné výjimky nebo jednoduše neříkají pravdu.
Ovšem nejsou hádky jako hádky a jak tvrdí psychologové, hádat se musí umět. Co je ale mnohem důležitější, to je usmiřování! Jak na to jdete vy? Kdo u vás doma udělá v usmiřování častěji první krok? Jak si usmířit muže? Jak si usmířit ženu? Nosíte dárky, kytice nebo volíte laskavá slova? Dělá vám problém se omluvit? Jak se uklidnit po hádce? A jak dlouho vám to uklidňování trvá? Nevíte o hádce už za minutu nebo vás „to“ dokáže držet i týden? Jaké usmiřovací taktiky se vám nejvíce osvědčily a jsou u každého stejné?
Svůj příběh zavolejte Jarce Barboříkové do zlínského studia Českého rozhlasu na telefonní číslo 731 800 900 nebo napište sem, přímo pod téma (rozhlas.cz/linka). K dispozici je také email linka@rozhlas.cz. Těším se na Vás!
Související
-
„Složil to úplně jinak, než jsem si představoval.“ Hádky a kuriózní verze písniček Uhlíře a Svěráka
Kvůli jedinému rýmu písně Chválím tě, Země má... se jejich přátelství málem rozpadlo. V posledním díle seriálu mluví oba autoři o kuriozitách i podle nich nejlepších písní.
-
Co se škádlívá, rádo se mívá. Jak na sourozenecké hádky, ponorkovou nemoc a pocit nespravedlnosti
Nemůžete vydržet s bráchou nebo ségrou? Co je nejčastějším spuštěčem hádek mezi sourozenci? Psycholog radí, na co si dát pozor.
-
Na jevišti máme hádky. Doma mlčíme, smějí se Bára Hrzánová a Radek Holub v Toboganu z Divadla Kalich
Hosty Toboganu z pražského Divadla Kalich jsou herci Bára Hrzánová a Radek Holub. Dnešní díl ukončí 31. sezónu zábavného pořadu, přes léto na Dvojce uslyšíte reprízy.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.