Sobotní Noční linka: Dětské sny versus realita

15. říjen 2022

Kdo by jako dítě nefantazíroval o tom, co z něj bude, "až vyroste“? Zpěvačka, herečka, učitelka, hasič nebo záchranář. Většina z nás si to stihla rozmyslet několikrát za rok, ale ty nejsilnější touhy v člověku prostě zůstávají a občas se ozývají i v dospělosti.

Jak to bylo u vás? Čím jste chtěli být? A kdo za to "mohl“? Chtěli jste být jako táta nebo máma? Nebo vás inspiroval učitel ve škole příběhy o různých povoláních?

Splnili se vám vaše sny? Jak se liší realita vašich dětských snů od vaší současné role? Jak nakonec probíhal váš výběr povolání? Jaké jste museli překonat překážky? Jak na svá pracovní léta vzpomínáte? Změnili jste profesi několikrát za život nebo jste byli věrni jednomu povolání? Byla vám práce koníčkem? A co je podle vás profesí snů?

Vaše příspěvky nám můžete psát na rozhlas.cz/linka, kde si můžete také přečíst vzkazy ostatních. K dispozici je email linka@rozhlas.cz a také telefon 731 800 900.

V době vysílání můžete volat do studia Českého rozhlasu Zlín, ve kterém se na vás těší Jarka Barboříková.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.