„Ranní desítka“ rozhýbala ve Valašském Meziříčí děti i rodiče
Ve Valašském Meziříčí jste mohli během květnových rán potkávat skupinku nadšených běžců. Akci s názvem „Ranní desítka“ tu vymyslela a zorganizovala místní základní škola, zapojili se do ní žáci i rodiče.
Od vstupu do Základní školy Masarykova ve Valašském Meziříčí za poslední měsíc pravidelně před začátkem vyučování vybíhala do nedalekého parku skupinka nadšených dětí a dospělých. Byli to žáci této školy a jejich rodiče, kteří se zapojili do takzvané „Ranní desítky“, kterou škola zorganizovala, aby děti motivovala ke zdravému pohybu.
Během měsíce vyběhli školáci hned desetkrát. Na závěr posledního běhu je před školou vítali spolužáci.
Nadšení běžců i ovace „fanoušků“ při posledním z běhů zaznamenala v reportáži na mikrofon redaktorka Českého rozhlasu Zlín Gabriela Hykl.
Přivést děti ke zdravému životnímu stylu chtějí ve škole kromě běhání také ve Snídaňovém klubu. Děti se tak ve škole naučí v průběhu června pravidelně a zdravě snídat.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Každý Rus, který se i jen nezajímá, je vinen. Není to jen chyba šílenců v čele státu, míní novinářka
-
Kritizují Grolicha a mají strach z odlivů voličů k SPD či ANO. Tradicionalisty si nový šéf KDU-ČSL nezískal
-
Co číst dál? Aplikace Českého rozhlasu prozradí, které z 190 tisíc knih si půjčili stejní lidé
-
Vykořisťování na Only Fans? ‚Očekávali jsme, že se to přesune na online,‘ říká ředitelka La Strada