Prožijte prodloužený víkend naplno. V Kroměříži vyjde ponocný, ve Velehradě zazpívá Meky a v Holešově budou závodit obři na kolech

Nabídka víkendových akcí ve Zlínském kraji

Pátek, 3. července 2020

Promítání filmů pod širým nebem slibuje 4. ročník Zlínského filmového léta. Na pěti různých místech krajského města bude celé prázdniny od 3. července až do 29. srpna k vidění 12 filmů různých žánrů.  Vstup na promítání je zdarma, občerstvení je zajištěno, ale klidně si s sebou vezměte věci na piknik, vzkazují pořadatelé. Nezapomeňte na deky. V případě nepříznivého počasí se nepromítá. Úvodní projekce budou v Sadu Svobody u zlínského zámku 3. a 4. července od 21:30 hod. 

Kulturně hudební festival pro celou rodinu Slovácké léto letos bude v Uherském Hradišti v původně plánovaném termínu 3.-12. července 2020. Přes povinná omezení se návštěvníci a fanoušci mohou těšit na sport, kulturu a další aktivity.

Prázdninové večery s ponocným v Kroměříži.

Zpříjemnit letní večery, připomenout dávno zaniklé povolání, pomoci vnímat plynutí času na sklonku dne i popřát lidem dobrou noc. S těmito cíli se o letních prázdninách vydá do kroměřížských ulic ponocný. A hned dva. Počínaje 3. červencem totiž bude každý páteční a sobotní večer na Velkém náměstí k vidění dvojice trumpetistů, kteří fanfárami symbolicky ohlásí hodinu nočního klidu.

Prázdninové pátky a soboty ve 21:40 u radnice:

3., 4., 10., 11., 17., 18., 24., 25., 31. červenec

1., 7., 8., 14., 15., 21., 22., 28., 29. srpna

Sobota, 4. července 2020

Spojení turistiky a ochutnávky vína nabízí Putování boršickými vinohrady, které je připraveno ve Dvoře pod Starýma Horama v Boršicích (u Buchlovic). 4 km dlouhá vycházka po Starých Horách slibuje plno vína i různá překvapení. Startuje se 4. července v 10 hodin, večer pak zahraje folková skupina Lončáci.

Milovníci Nordic Walkingu jsou zváni do Uherského Hradiště. Na sobotu 4. července je připraven 9 km dlouhý okruh vedoucí z Masarykova náměstí v Uherském Hradišti do Kunovského lesa.

Dny dobré vůle Velehrad- Benefiční koncert budou moci zhlédnout všichni, a to díky přímému přenosu Českou televizí a Českým rozhlasem Brno a Zlín. Hudební hostitel Večera lidí dobré vůle Jiří Pavlica s Hradišťanem si na velehradské pódium pozve Miroslava Žbirku, děti základních uměleckých škol nebo Pěvecký sbor Stojanova gymnázia. Výtěžek z letošního ročníku poputuje na pomoc lidem, kteří kvůli koronavirové pandemii přišli o peníze nutné k zajištění základních životních potřeb. Vybrané peníze budou použity na přímou pomoc lidem v nouzi, v kritické životní situaci, dětem a matkám s dětmi, těžce nemocným, lidem bez domova, opuštěným nebo starým lidem. Sbírku organizuje Charita ČR.

Kolo pro život - Bikemaraton Drásal

OBR Drásal patří mezi pětici partnerských závodů Kolo pro život 2020. Krásná, ale přetěžká trasa se stala díky své náročnosti už po prvních ročnících lahůdkou MTB, je jednoznačně nejdelší amatérskou maratonskou trasou na horských kolech v České republice. Letos již 6. ročník OBRA se pořadatelé rozhodli zpestřit dalším prodloužením původního okruhu. Na závodníky tak bude na konci června čekat neskutečných 177 kilometrů, na kterých projedou celé Hostýnské vrchy od Holešova až po Vsetín!

HamBurger Fest Lužkovice 2020. V sobotu 4. července se v Lužkovicích uskuteční burgerový festival, který navazuje na úspěšnou akci v Napajedlech. Přehlídka hamburgerů na všechny způsoby a dalších gastronomických lahůdek od nejlepších českých foodtrucků.

Neděle, 5. července 2020

Zašovská pouť se letos uskuteční v neděli 5. července ve zcela jiné podobě, než jsme zvyklí. Její pořadatelé vsadili na scénář pohodové neděle strávené v kruhu rodin a přátel v klidné atmosféře středu obce. „Při zvažování všech možností jsme se rozhodli tentokrát ze zřejmých důvodů upustit od všeho, co dělá naši pouť rušnou a v dnešních podmínkách náročnou na řízení počtu osob a jejich rozestupy“, uvedl starosta, Jiljí Kubrický. „Nastalou situaci bereme jako příležitost vrátit se letos k poutní tradici samotné“. Vedle duchovní stránky, jíž je poutní místo Zašová historicky proslulé, však nebudou chybět ani řemeslné trhy, různé zábavné prvky pro mladší děti, posezení a občerstvení v areálu u hasičů či před iCafé.

Jarošovská 40. Příznivci terénní cyklistiky mohou otestovat své síly v neděli 5. července při závodu horských kol Jarošovská 40 v malebné přírodě Parku Rochus v Uherském Hradišti.

Pondělí, 6. července 2020

Představení mistrů sklářského řemesla přinese Sklářský den, který pořádá Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm v pondělí 6. července od 9 do 18 hodin. Chybět nebude ani hudební doprovod, prohlédnete si také areál Mlýnské doliny a Valašské dědiny.

Program Dnů lidí dobré vůle 2020

Sobota 4. července 2020

9:00 Mše svatá

Kde: bazilika

18:15 Otevření výstavy k 75. výročí osvobození naší země

Expozice s akcentem na vlastence z olomoucké arcidiecéze, kteří zahynuli v koncentračním táboře Dachau (včetně informací o udělení vyznamenání Československého válečného kříže 1939 hrdinům a popisu domácího i zahraničního odboje).

Kde: Velehradský dům sv. Cyrila a Metoděje

19:00 – 19:20 Modlitba za vlast

Kde: bazilika

20:00 - 21:20 Večer lidí dobré vůle

Přímý přenos Českou televizí a Českým rozhlasem

Kde: nádvoří před bazilikou

Hudební hostitel Jiří Pavlica s Hradišťanem pozve na velehradské pódium Miroslava Žbirku, Slovácký komorní orchestr, sólisty Filharmonie Bohuslava Martinů, děti základních a uměleckých škol a vokální sbor studentů Stojanova gymnázia Velehrad.

Vystoupení žáků základních uměleckých škol je také součástí letošního ročníku celostátní happeningu základních uměleckých škol ZUŠ Open.

Součástí večera budou rozhovory a příběhy mladých dobrovolníků, kteří „bojovali“ v koronavirové pandemii. Představíme iniciativu komunity Vietnamců a přiblížíme, jak pomáhal Řád milosrdných bratří nemocným v Itálii a Španělsku. Veřejná sbírka v rámci Večera lidí dobré vůle je určena na přímou finanční pomoc lidem, kteří kvůli pandemii onemocnění Covid-19 a s tím spojenými opatřeními přišli o peníze nutné k zajištění základních životních potřeb. Sbírku organizuje Charita ČR.

Neděle 5. července 2020

Slavnost svatých Cyrila a Metoděje - Národní pouť Velehrad 2020

7:30 Celebrují novokněží České republiky

10:30 Mše svatá za národ

Kde: nádvoří před bazilikou

Hlavní celebrant: Jeho Excelence Mons. Jan Graubner, arcibiskup olomoucký a metropolita moravský

Kazatel: Jeho Eminence Kardinál Dominik Duka, arcibiskup pražský, primas český

Koncelebrují čeští a moravští biskupové

Slavnostní poutní mše je přenášena Českou televizí a Českým rozhlasem

15:00 Řeckokatolická liturgie (bazilika)

Hlavní celebrant: Mons. Ladislav Hučko, apoštolský exarcha v ČR

autor: Český rozhlas Zlín

Související