Ačkoliv se vznik regionální stanice Český rozhlas Zlín se datuje až 1. listopadem 2017, rozhodně nejde o stanici vznikající „z ničeho“. Zlínský rozhlas má bohatou historii.

Rozhlasové studio sídlí ve vile Jana Antonína Bati, tedy muže spojeného s rozvojem Zlína i celého regionu, už od roku 1951. 

Historie rozhlasového vysílání ze Zlína je ale ještě o něco starší. A nejen díky vysílání pro jižní Moravu, jehož součástí je už desítky let – především na vlnách sesterské stanice Český rozhlas Brno. 

Zlín se na rozhlasových vlnách objevil třeba už v roce 1934, kdy Dalibor Chalupa přinesl reportáž nazvanou „Lidé a stroje – rozhlasový obraz zlínského kraje“. 

V Baťově vile teď připravují vysílání pro zlínské posluchače téměř dvě desítky pracovníků, kteří pravidelně vyrážejí i na Valašsko, Hanou či Slovácko. A snaží se zachytit tradice i současnost regionu. 

Český rozhlas Zlín posluchačům přináší od 1. listopadu 2017 nejen každodenní pravidelné zpravodajství. Jeho redaktoři připravují v pracovních dnech ranní i odpolední vysílání, které nabízí servis, poučení a zábavu, ale i rozbor aktuálních problémů regionu 

Pro zájemce o prohlídku Baťovy vily pořádá Český rozhlas Zlín prohlídky, při kterých se lze seznámit nejen se zajímavostmi rozhlasového vysílání, ale i samotné stavby. V budově je zachována třeba původní Baťova „oválná“ pracovna se slavnou mapou surovin, kterou si nechala firma vytvořit. 

Telefonní spojení do studia: 221 555 210 

e-mail redakce: zlin@rozhlas.cz 

e-mail studia: studio.zlin@rozhlas.cz 

Facebook: www.facebook.com/CRoZlin/

Poštovní kontakt: Osvoboditelů 187, 760 01 Zlín 

Pravidla soutěží: ke stažení

Kontaktujte nás

Odesláním souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů

E-shop Českého rozhlasu

Procházet se vesmírem a dotýkat se hvězd je možné i ve svěrací kazajce…

Jan Pokorný, projektový manažer ČRo

Jack London Tulák po hvězdách

Tulák po hvězdách

Koupit

Vězeň Darrell Standing, původně profesor agronomie, byl za vraždu svého kolegy odsouzen na doživotí. Pět let pak strávil ve tmě v samovazbě, dost často i ve svěrací kazajce.

Nejoblíbenější pořady

 • Petr Uhřík | foto: Khalil Baalbaki, Český rozhlas

  Dobré ráno, Moravo!

  Pořad nabízí každý den ranní spršku zajímavostí ze Zlínska, předpověď počasí či aktuality z moravských silnic. To vše za doprovodu dobré hudby od šedesátých let až ...

  Vysíláme: pondělí-neděle 05:00
 • Pavel Vacek | foto: Khalil Baalbaki, Český rozhlas

  Rendez-vous

  Odpolední proud informací, soutěží, rozhlasové historie i setkání s hosty, kteří toho hodně vědí a umějí o tom vyprávět.

  Vysíláme: pondělí-čtvrtek 13:05
 • Humoriáda | foto: Ogilvy

  Humoriáda

  Hodina plná humoru na vaše přání.

  Délka pořadu: 56 minut
  Vysíláme: pondělí-pátek 16:04