Ačkoliv se vznik regionální stanice Český rozhlas Zlín se datuje až 1. listopadem 2017, rozhodně nejde o stanici vznikající „z ničeho“. Zlínský rozhlas má bohatou historii.

Rozhlasové studio sídlí ve vile Jana Antonína Bati, tedy muže spojeného s rozvojem Zlína i celého regionu, už od roku 1951. 

Historie rozhlasového vysílání ze Zlína je ale ještě o něco starší. A nejen díky vysílání pro jižní Moravu, jehož součástí je už desítky let – především na vlnách sesterské stanice Český rozhlas Brno. 

Zlín se na rozhlasových vlnách objevil třeba už v roce 1934, kdy Dalibor Chalupa přinesl reportáž nazvanou „Lidé a stroje – rozhlasový obraz zlínského kraje“. 

V Baťově vile teď připravují vysílání pro zlínské posluchače téměř dvě desítky pracovníků, kteří pravidelně vyrážejí i na Valašsko, Hanou či Slovácko. A snaží se zachytit tradice i současnost regionu. 

Český rozhlas Zlín posluchačům přináší od 1. listopadu 2017 nejen každodenní pravidelné zpravodajství. Jeho redaktoři připravují v pracovních dnech ranní i odpolední vysílání, které nabízí servis, poučení a zábavu, ale i rozbor aktuálních problémů regionu 

Pro zájemce o prohlídku Baťovy vily pořádá Český rozhlas Zlín prohlídky, při kterých se lze seznámit nejen se zajímavostmi rozhlasového vysílání, ale i samotné stavby. V budově je zachována třeba původní Baťova „oválná“ pracovna se slavnou mapou surovin, kterou si nechala firma vytvořit. 

Telefonní spojení do studia: 221 555 210 

e-mail redakce: zlin@rozhlas.cz 

e-mail studia: studio.zlin@rozhlas.cz 

Facebook: www.facebook.com/CRoZlin/

Poštovní kontakt: Osvoboditelů 187, 760 01 Zlín 

Pravidla soutěží: ke stažení

Kontaktujte nás

Odesláním souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů

E-shop Českého rozhlasu

Mimozemští roboti, červí díry, kosmické elektrárny... je lepší být ve střehu.

Tomáš Vacek, vedoucí Programu celoplošné stanice

Tomáš Vacek

Komplet 3CD Vladana a Prasopes

Koupit

Co se stane, když se desetiletá holka rozhodne být intergalaktickou strážkyní? Sci-fi seriál o útěku z domova, vzpouře strojů a přátelství s jedním zvláštním kouzelným zvířetem.

Nejoblíbenější pořady

 • Petr Uhřík, moderátor, Český rozhlas Zlín | foto: Khalil Baalbaki, Český rozhlas

  Dobré ráno, Moravo!

  Pořad nabízí každý den ranní spršku zajímavostí ze Zlínska, předpověď počasí či aktuality z moravských silnic. To vše za doprovodu dobré hudby od šedesátých let až ...

  Vysíláme: pondělí-neděle 05:00
 • Pavel Vacek, moderátor, Český rozhlas Zlín | foto: Khalil Baalbaki, Český rozhlas

  Rendez-vous

  Odpolední proud informací, soutěží, rozhlasové historie i setkání s hosty, kteří toho hodně vědí a umějí o tom vyprávět.

  Vysíláme: pondělí-čtvrtek 13:05
 • MUDr. Kateřina Cajthamlová | foto: Jana Myslivečková, Český rozhlas

  Vesele a zdravě

  Pořad o zdraví a zdravém životním stylu, kde se veselou formou dozvíte více o svém zdraví a jak funguje lidské tělo.

  Délka pořadu: 56 minut
  Vysíláme: pátek 13:04