Nedělní Noční Linka: Strach nebo fobie, patří/patřily i do vašeho života?

7. srpen 2022

Měli jste, nebo máte z něčeho strach, či přímo fobii? Pokoušeli jste se s tímto svým strachem někdy bojovat? A jak to dopadlo? Vyhráli jste vy, nebo váš strach? A nebo jste přesvědčeni, že se nebojíte vůbec ničeho a strachy se vás prostě netýkají?

Alfred Hitchcock měl hrůzu z vajec, Woody Allen se prý bojí prakticky všeho. A motivátor a spisovatel Dale Carnegie říká: „Dělejte to, z čeho máte strach. A dělejte to opakovaně. To je nejrychlejší a nejjistějších způsob, jak strach porazit.“ Zamysleli jste se někdy nad tím, z čeho ve svém životě máte strach? Ze své zkušenosti vím, že plno z nás si své strachy uvědomuje, mnozí je však přehlíží, jako by nebyly a tvrdí, že se ničeho nebojí. Bojíme se mnoha věcí, kterých si mnohdy ani nejsme vědomi. Některé z nich jsou skryty a pohřbeny hluboko uvnitř v nás. Je to něco, co jsme prožili v minulosti a vytěsnili to. Je to tak dávno, že už si nejsme vědomi příčiny. A nebo si jich vědomi jsme a snažíme se, jak jen to jde, oněm věcem, nebo situacím vyhýbat. A nebo jsme se třeba se svými strachy pokoušeli bojovat... Úspěšně, nebo neúspěšně? Jaká je vaše zkušenost se strachem?

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?