Nedělní Noční linka: Den matek – 8. května

8. květen 2022

„Srdce maminky je speciální místo, kde děti vždy najdou svůj domov.“ -
princezna Diana.

Den matek tradičně připadá na druhou květnovou neděli. Slavíte tento den? Nebo dáváte přednost svátku MDŽ? Nebo oslavujete obojí? A jakým způsobem? Vzpomínáte na svojí maminku nebo jiné významné dámy pro váš život? Jaké byly? Jestli to pro vás není příliš citlivé téma, budeme rádi, když se s námi o své vzpomínky podělíte.
A co je podle vás vhodným dárkem pro ženy? 
Jsou to květiny nebo jiná pozornost jako večeře nebo nějaká sladkost? Čím jste svoje maminky kdysi odměňovali za péči vy a co teď naopak jako maminky nejčastěji dostáváte jako dárek? Je pro vás důležité vzdávat poctu matkám a mateřství? 

Vaše příspěvky můžete psát na rohlas.cz/linka, na e-mail nocnilinka@rozhlas.cz nebo v době vysílání volejte na číslo 731 800 900.

Těší se na vás moderátorka Českého rozhlasu Zlín Jarka Barboříková.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová