Navigátor musí být i psychologem, říká nový spolujezdec automobilového závodníka Erika Caise Petr Těšínský

20. leden 2022

Dvojí premiérou je pro jezdce Erika Caise Rally Monte-Carlo. Pro nováčka v seriálu mistrovství světa jde zároveň o první plnohodnotný závod s novým spolujezdcem Petrem Těšínským.

Automobilový závodník Erik Cais už s navigátorem Petrem Těšínským absolvoval jeden lokální závod v Německu na konci roku 2021. Letos spolu pojedou celý ročník mistrovství světa. Podle Těšínského nejde jednoduše říct, jak dlouho spolu musí dvojice jezdit, než si na sebe dokonale zvykne. I podle Erika Caise je velmi důležité vyzkoušet si spolupráci přímo na trati. Jakýkoli trénink totiž nemůže nahradit závodní rychlost a adrenalin.

Jak si vzájemně vyhovují a jestli je důležitější role pilota nebo spolujezdce, o tom si s Erikem Caisem i Petrem Těšínským povídal redaktor Českého rozhlasu David Nekvinda.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.