„Natáčí vás devět kamer a je to jedna velká improvizace,“ říká vítěz MasterChef Roman Staša o průběhu této soutěže

Roman Staša je kondiční trenér a bývalý juniorský hokejista, který se stal známým jako soutěžící a vítěz 4. řady televizního soutěžního pořadu MasterChef Česko. 

Dnes 32letý osobní trenér mladých hokejistů, kterého český národ poznal až nyní jako vítěze show MasterChef, byl v mládí úspěšným zlínským hokejistou. V soutěži amatérských kuchařů MasterChef byl diváckým oblíbencem.

Sympaťák se svérázným humorem a nakažlivým smíchem přijal i pozvání Českého rozhlasu Zlín. V rozhovoru mimo jiné prozradil, jak moc se na soutěž připravoval (nebo spíše nepřipravoval :o), kdy mu bylo v soutěži skutečně úzko nebo jaká bude jeho další kulinářská cesta. Nechce totiž vlastní restauraci, a proto vytvořil projekt Bez Adresy, kdy chodí zájemcům vařit přímo k nim domů.

K svému kuchařskému umění Roman Staša říká: „Vaření je moje celoživotní vášeň, kterou jsem objevil až teď.“

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.